התקשרו עכשיו050-9995236
משרד עורך דין ישראלי
חייגו עכשיו: 055-9912088

הבחירה בעורך דין מקצועי, בעל ניסיון וידע בתחום מחיקת חובות בביטוח הלאומי, עשויה להיות חורצת גורלות עבור החייב המבקש את מחיקת חובותיו.

מטרתנו העיקרית בהליכי מחיקת החובות הינה- לחלץ אתכם מכל אותן "משקולות" מעיקות הנלוות לתקופה קשה זו בחייכם, כמו עיקולים, הגבלת אשראי או איסור יציאה מן הארץ. 

עורכי הדין במשרדינו יספקו לכם מענה מקצועי ויעיל, תוך התחשבות רגישה בצרכיו של כל לקוח ולקוח, בהתאם לסיפור חייו, מצבו הכלכלי ומצבו המשפחתי בעת הגשת הבקשה.

המוסד לביטוח לאומי

אנו נלווה אתכם באופן אישי, באמינות ובמקצועיות עד אשר תותירו מאחוריכם את ההסתבכות הכלכלית שחוויתם בשנים שקדמו לכך, כל זאת על מנת להשיב את החיוך ואת שמחת החיים ולהותיר את המתח והלחצים (הכלכליים והנפשיים) מאחור. 

תנו לנו ללוות אתכם לאורך ההליך המורכב והסבוך, עד למחיקת חובותיכם ויציאתכם לדרך חדשה ונקייה מחובות.

כיצד ניתן למחוק את החובות לביטוח הלאומי?

הביטוח הלאומי, כמו כל מוסד אחר, אינו מתעלם מהחוב, ופועל בדרכים חוקיות לגבותו. הביטוח הלאומי מקפיד לשלוח לחייב הודעות חוזרות ונשנות, להגיע ולפרוע את החוב. במידה והחייב אינו מסדיר את חובו, פונה הביטוח הלאומי להוצאה לפועל או לבית המשפט ובאמצעותם מטיל עיקולים שונים על החייב. העיקולים יכולים להיות על חשבונות הבנק של החייב, על רכבו, על משכורתו ועל יתר נכסיו. יתרה מזאת, רשאי הביטוח הלאומי להגביל את רישיון הנהיגה של החייב, להטיל מגבלות על שימוש בכרטיסי אשראי וצ'קים של החייב, ואף לדרוש כנגדו צו איסור יציאה מהארץ. רצוי מאוד לא לצבור חובות מול הביטוח הלאומי, וכאשר נוצר כבר החוב, כדאי מאוד לטפל בו, מהר ככל שניתן.

כל מקרה של חוב נבדק באופן פרטני על ידי הביטוח הלאומי, ויש מצבים שהוא מוחק חלק מהחובות או את כל החוב, אך יש לכך תנאים ברורים וקשיחים. מחיקת החוב לביטוח הלאומי תלויה בגובה בעומק החוב, בנסיבות בהם נוצר החוב וההתנהלות בתום הלב של החייב. הביטוח הלאומי יבחן את הכנסת התא המשפחתי ואת משך הזמן שהחייב לא טיפל בפירעון חובו, כתנאי מקדים להסכמתו למחוק את חובות החייב. הניסיון מראה כי מי שמתמחה בתחום, יכול למצוא את הדרכים להקלה על החייב, או מחיקת חלק מהחובות ואף את מחיקת החוב במלואו.

בדרך כלל תהיה נכונות של הביטוח הלאומי, לוותר על קנסות בגין פיגורים בתשלומים. כדי לזכות בנכונות זו, על החייב להעביר בקשה מפורטת ומנומקת לוועדה המיוחדת שהוקמה לצורך מחיקת חובות החייבים. בחלק מהמקרים בהם החייב פורע את הקרן שנצברה בחוב, רשאי הביטוח הלאומי לוותר על הקנס וריבית הפיגורים. הבעיה מחריפה כאשר החייב אינו יכול לעמוד בפירעון הקרן, ואלו הם רוב המקרים. כאן תבוא לידי ביטוי מיומנותו של איש מקצוע המתמחה בתחום, ויודע לנהל משא ומתן מול חברי הוועדה למחיקת חובות של הביטוח הלאומי. המומחה יוכל להגיע לתוצאה המיטבית עבור החייב, ולהביא למחיקת חלק מהחוב ואף את החוב במלואו. ביכולתו של המומחה אף להגיע להסדר פריסה של החוב, כך שהחייב יוכל לעמוד בו, ובכך לשחררו מהסנקציות שהופעלו נגדו על ידי הביטוח הלאומי.

הפנייה לוועדה למחיקת חובות חייבת להיות בכתב, בניסוח עצמאי, מאחר ואין טופס מובנה לפנייה. ניסיונו של המומחה בתחום תביא את החייב להגיש כתב בקשה מקצועי, מפורט וממצא, אשר יביא בהכרח להתייחסות טובה יותר של הוועדה לפניית החייב. עם הגשת כתב הבקשה, יזומן החייב להופיע בפני הוועדה למחיקת חובות, ולהציג את טענותיו באשר להצטברות החוב. הופעה בפני הוועדה עם ייצוג שלמומחה בתחום, תביא בהכרח לתוצאות טובות יותר לחייב. בסמכות הוועדה לקבל את בקשת החייב או לדחותה. כמוכן היא רשאית לפטור את החייב מהקנס ומהריביות שנצברו לחובו, לוותר על חלק מהחוב, לקבוע תכנית לפריסת תשלומים ואף לוותר על החוב כולו. כל זה תלוי מאוד בייצוג שיהיה לחייב, מול הוועדה למחיקת החובות.

על החלטת הוועדה למחיקת חובות, יכול החייב לערער בפני בית הדין האזורי לעבודה, תוך שנה מיום קבלת ההחלטה. חוב שלא נדרש על ידי הביטוח הלאומי במשך 7 שנים, ייחשב לחוב אבוד ואין לזקוף אותו לחובת החייב. יחד עם זאת, אם הביטוח הלאומי יציג ראיות בפני בית הדין שעשה את המאמצים הנדרשים לגביית החוב, בכך ששלח מכתבי התראה וביצע עוד פעולות כדי שהחייב יפר את חובו, לא תעזור לחייב התיישנות בגביית החוב.

האמור לעיל אינו מהווה תחליף כלשהוא לייעוץ משפטי מקצועי!

לקביעת פגישה וקבלת ייעוץ משפטי ראשוני עם עו"ד המתמחה בהליכים אלה, יש למלא את פרטיך במקום המיועד לכך

office@isralawyers.co.il

רחוב ירושלים 51 אופקים 8758431

050-9995236

ספר לנו איך אפשר לעזור לך?

 לחצו לחיוג מהיר!