התקשרו עכשיו050-9995236
משרד עורך דין ישראלי
חייגו עכשיו: 055-9912088

הבחירה בעורך דין מחיקת חובות בהליך פשיטת רגל, בעל ניסיון וידע בתחום פשיטות הרגל ו/או מחיקת חובות עשויה להיות חורצת גורלות עבור החייב, המבקש את מחיקת חובותיו. 

מטרתנו העיקרית בהליכי מחיקת החובות הינה- לחלץ אתכם מכל אותן "משקולות" מעיקות הנלוות לתקופה קשה זו בחייכם, כמו עיקולים, הגבלת אשראי או איסור יציאה מן הארץ. 

חובות

עורכי הדין במשרדינו יספקו לכם מענה מקצועי ויעיל, תוך התחשבות רגישה בצרכיו של כל לקוח ולקוח, בהתאם לסיפור חייו, מצבו הכלכלי ומצבו המשפחתי בעת הגשת הבקשה.

אנו נלווה אתכם באופן אישי, באמינות ובמקצועיות עד אשר תותירו מאחוריכם את ההסתבכות הכלכלית שחוויתם בשנים שקדמו לכך, כל זאת על מנת להשיב את החיוך ואת שמחת החיים ולהותיר את המתח והלחצים (הכלכליים והנפשיים) מאחור. 

תנו לנו ללוות אתכם לאורך ההליך המורכב והסבוך, עד למחיקת חובותיכם ויציאתכם לדרך חדשה ונקייה מחובות.

התנאים בהם החייב צריך לעמוד

  1. החייב הוגדר כמוגבל באמצעים לפחות 4 שנים לפני תחילת ההליך.
  2. חובו של החייב פחות מ- 800,000 ₪.
  3. החוב לנושה אחד אינו עולה על 400,000 ₪.
  4. החייב שילם במהלך שלוש השנים האחרונות, ובאופן רצוף, את התשלומים שנקבעו לו בצו התשלומים.
  5. לא קיים ברשות החייב כל נכס שניתן לעיקול.
  6. החייב לא נמצא בהליך של פשיטת רגל.
  7. במהלך חמש השנים שלפני הבקשה למחיקת חובות בהוצאה לפועל, לא חל על החייב צו כינוס נכסים.
  8. צו התשלומים שנקבע לחייב, אינו מאפשר לחייב פירעון של עשירית מהחוב במשך שלוש השנים מרגע הגשת הבקשה.

 

לחייב העומד בתנאים אלו, עומדת הזכות להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה למחיקת חובות. במסגרת הבקשה, חלה חובה על החייב לחשוף בפני הרשם והנושים, את מצבו הכלכלי ואת הליכי הגביה שהוא עבר לפני הגשת הבקשה. בנוסף לכך על החייב למסור לרשם את רשימת הנושים להם הוא חב את החובות, על מנת שיוכלו להגיש התנגדות למחיקת החובות.

כדי לצמצם את הפגיעה בזכויות הנושים עקב מחיקת החובות, יאסוף הרשם את כל המידע הנדרש על החייב מרשויות המיסים, מחברות הסלולאר, מרשם המשכנתאות, מהמוסד לביטוח לאומי ומכל רשות אחרת היכולה לשפוך אור על מצבו הכלכלי של החייב. מידע זה ישמש בסיס להחלטת הרשם בעניין מחיקת החובות של החייב.

במידה והחייב עומד בתנאים שקבע החוק, יפרסם הרשם את החלטתו בעיתונות, על מנת לתת שהות לנושים להגיש התנגדות להחלטתו. גם לרשויות המס, לזכותם קיימים חובות של החייב, רשאים להגיש התנגדות על החלטת הרשם, תוך 9 חודשים מיום ההחלטה לאשר את מחיקת החובות של החייב.  

הסיכונים בהגשת בקשה למחיקת חובות לחייב שאינו עונה על התנאים שקבע החוק

חייב שאינו עומד בכל התנאים שדורש החוק, ומגיש בקשה למחיקת חובותיו, לוקח על עצמו סיכון. במסגרת הבקשה למחיקת החובות, נחשפים הרשם ליכולותיו הכלכליות של החייב. במידה והחלטת הרשם לא תאשר את מחיקת החובות, הוא יעביר את כל המידע לידי הנושים ובכך יעמוד החייב בפני עיקולים על נכסיו אותם ניסה להסתיר מהנושים. יתרה מכך, נושה המגיש התנגדות לבקשת מחיקת החובות, באמצעות הליך של פשיטת רגל של החייב, אזי ימצא עצמו החייב תחת פיקוח של הנושה, בניגוד לאפשרות שלו בבחירה עצמית בהליך של פשיטת רגל, שם יתנהל החייב מול המנהל המיוחד. כאן באה לידי חשיבות התערבותו של עורך דין מחיקת חובות, אשר ימליץ לחייב לבחור אופציה אחרת, המתאימה יותר לפתרון בעניין חובותיו.

האמור לעיל אינו מהווה תחליף כלשהוא לייעוץ משפטי מקצועי!

לקביעת פגישה וקבלת ייעוץ משפטי ראשוני עם עו"ד המתמחה בהליכים אלה, יש למלא את פרטיך במקום המיועד לכך

 

office@isralawyers.co.il

רחוב ירושלים 51 אופקים 8758431

050-9995236

ספר לנו איך אפשר לעזור לך?

 לחצו לחיוג מהיר!