התקשרו עכשיו050-9995236
משרד עורך דין ישראלי
חייגו עכשיו: 055-9912088

עורכי הדין במשרדינו יספקו לכם מענה מקצועי ויעיל, תוך התחשבות רגישה בצרכיו של כל לקוח ולקוח, בהתאם לסיפור חייו, מצבו הכלכלי ומצבו המשפחתי בעת הגשת הבקשה.

אנו נלווה אתכם באופן אישי, באמינות ובמקצועיות עד אשר תותירו מאחוריכם את ההסתבכות הכלכלית שחוויתם בשנים שקדמו לכך, כל זאת על מנת להשיב את החיוך ואת שמחת החיים ולהותיר את המתח והלחצים (הכלכליים והנפשיים) מאחור. 

פטיש שופט בית משפט

תנו לנו ללוות אתכם לאורך ההליך המורכב והסבוך, עד למחיקת חובותיכם ויציאתכם לדרך חדשה ונקייה מחובות. כאמור, צו התשלומים שנקבע על ידי רשם ההוצאה לפועל, אינו מהווה כלי לכיסוי המלא של החובות, ואף אינו מכסה את הריבית המוטלת על חובות אלו. מצב זה מביא את החייב לסחרור של תשלומים, שסופו אינו נראה באופק. יתרה מכך, ובאותו זמן, החייב מוגבל באמצעים ונמנע ממנו לנהל עסקים, לפתוח חשבון בנק, לקבל כרטיס אשראי, או לצאת את המדינה. הסדר מחיקת החובות יכול להביא מזור לחייב, לסייע לו לשקם את חייו, לצאת לדרך חדשה וללא חשש מהנושים באמצעות הסדר זה בהוצאה לפועל.

אחת המטרות לשמן הוקמה מערכת ההוצאה לפועל היא, לעזור לנושים לגבות את החובות שהחייבים חבים להם. מאידך, תפקידה גם לעזור לחייב, במסגרת חוק זה, במציאת פתרון שיאפשר החזר של לפחות חלק מהחובות בזמן סביר. פתרון זה ייקבע על ידי הרשם בהוצאה לפועל, ובהתאם ליכולתו הכלכלית של החייב, על מנת לעזור לו לאחר מכן לנהל שגרת חיים נאותה, ולשלם את חובו לנושים. 

החייבים שיוכלו ליהנות מהחוק שהתקבל בכנסת בעניין מחיקת חובות

  1. החייב הוגדר כמוגבל באמצעים לפחות 4 שנים לפני תחילת ההליך.
  2. חובו של החייב פחות מ- 800,000 ₪.
  3. החוב לנושה אחד אינו עולה על 400,000 ₪.
  4. החייב שילם במהלך שלוש השנים האחרונות, ובאופן רצוף, את התשלומים שנקבעו לו בצו התשלומים.
  5. לא קיים ברשות החייב כל נכס שניתן לעיקול.
  6. החייב לא נמצא בהליך של פשיטת רגל.
  7. במהלך חמש השנים שלפני הבקשה למחיקת חובות בהוצאה לפועל, לא חל על החייב צו כינוס נכסים.
  8. צו התשלומים שנקבע לחייב, אינו מאפשר לחייב פירעון של עשירית מהחוב במשך שלוש השנים.

כיצד מבוצע הסדר מחיקת החובות?

הרעיון במחיקת חובות הוא מציאת פריסה הולמת של תשלומים בה יוכל החייב לעמוד, היות וקביעת תשלומים בהן לא יוכל החייב לעמוד, אין בה היגיון כלכלי. יחד עם זאת תמיד נבדקת האפשרות לצמצם את סך החובות של החייב, על מנת להקל עליו לפרוע את יתר חובותיו.

הסדר מחיקת החובות מאזן בין האינטרס של החייב, לבין האינטרס של הנושה. על מנת לשמור על האיזון בין האינטרסים, יפעל רשם ההוצאה לפועל על מנת לקבל מידע על נכסיו, יכולתו הכלכלית ותום ליבו. הברחת נכסים והסתרת מידע לגבי יכולותיו הכלכליות של החייב, תיחשב בעניי הרשם כחוסר תום לב, ולאפשרות דחיית הבקשה למחיקת החובות.

בהליך מחיקת החובות, עומדת בפני הנושים אפשרות להתנגד להסדר מחיקת החובות, להביא ראיות כי הכנסותיו של החייב גדלו משמעותית, או שהחייב הבריח נכסים לקרוביו. עליהם להגיש התנגדות זו תוך 3 חודשים מיום ההחלטה על ההסדר, ורשם ההוצאה לפועל יקבע באם יש הצדקה למחיקת חובות החייב, אם לאו.

הליך מחיקת החובות מטיל חובות על החייב ודורש ממנו לשתף פעולה עם המנהל המיוחד, ולגלות את כל המידע הכלכלי והפיננסי הנמצא ברשותו. עליו לעמוד בפריסת התשלומים שנקבעה בתכנית, לפעול בתום לב, לא ליצור חובות חדשים ולהתחייב לתמרץ עצמו להגדלת הכנסותיו.

למותר לציין כי מחיקת החובות, במידה ותאושר, אינה כוללת מחיקת חובות עבור מזונות, משכנתא, קנס פלילי או מנהלי. על החייב מוטלת החובה לסלק חובות אלו במלואם, בהתאם להסדר התשלומים שיקבע לו הרשם.

האמור לעיל אינו מהווה תחליף כלשהוא לייעוץ משפטי מקצועי!

לקביעת פגישה וקבלת ייעוץ משפטי ראשוני עם עו"ד המתמחה בהליכים אלה, יש למלא את פרטיך במקום המיועד לכך

 

office@isralawyers.co.il

רחוב ירושלים 51 אופקים 8758431

050-9995236

ספר לנו איך אפשר לעזור לך?

 לחצו לחיוג מהיר!